Wolverine Invite - 1/22/2022                          
                            Wolverive Invitational                             
                                  Jan 22,2022                                  
                                    Results                                    
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record:   1:39.28  12/28/2019 Corning, Corning                           
                         D Palumbo, C Bartone, Y Portwood, R McNutt        
 Pool Record:   1:39.28  12/28/2019 Corning, Corning                           
                         D Palumbo, C Bartone, Y Portwood, R McNutt        
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waverly  'A'                                1:44.82    1:39.23         40  
     1) Oscar Williams JR               2) Ryan Clark SO                  
     3) Kaden Wheeler SR                4) Jerrell Sackett JR             
                  25.59       54.18 (28.59)     1:18.56 (24.38)     1:39.23 (20.67)
  2 Horseheads  'A'                             1:40.61    1:40.09         34  
     1) Shoonfon Li SO                  2) Keagen Winkky SR               
     3) Andrew Schrage SR               4) Cullin Cole JR                 
                  26.20       53.99 (27.79)     1:19.20 (25.21)     1:40.09 (20.89)
  3 Ithaca  'A'                                 1:39.15    1:45.55         32  
     1) Ryan Bascom JR                  2) David Guan SR                  
     3) Spencer Hwang-Geddes SO         4) Finnegan Buckley SR            
                  28.38       56.42 (28.04)     1:21.10 (24.68)     1:45.55 (24.45)
  4 Elmira  'A'                                 1:50.04    1:48.33         30  
     1) Creed Hackett SO                2) Wesley Taft SR                 
     3) Jacob Rose SR                   4) Andrew Degnan JR               
                  29.38       59.64 (30.26)     1:24.22 (24.58)     1:48.33 (24.11)
  5 Corning  'A'                                1:50.67    1:52.01         28  
     1) Alex Peng SO                    2) Ryan Kang JR                   
     3) Nishant Lahiri JR               4) Aidan Wilken JR                
                  30.85     1:02.90 (32.05)     1:27.52 (24.62)     1:52.01 (24.49)
  6 Chenango Valley  'A'                        2:03.22    2:06.10         26  
     1) Dominick Scott SO               2) Kyle Santi SO                  
     3) Jonah Rice JR                   4) Gabe Tallant FR                
                  32.16     1:12.31 (40.15)     1:39.12 (26.81)     2:06.10 (26.98)
 -- Horseheads  'B'                             1:52.69   X1:53.40        
     1) Bryson Wood SR                  2) Aidan Schooley JR              
     3) Thai Tran FR                    4) Noah MCCauley SR               
                  28.48       59.50 (31.02)     1:28.69 (29.19)     1:53.40 (24.71)
 -- Elmira  'B'                                 2:08.22   X2:08.66        
     1) Jan Mayoras SO                  2) Michael Taylor SO              
     3) Charles Lovell JR               4) Charles Murphy SO              
                  33.35     1:08.58 (35.23)     1:39.75 (31.17)     2:08.66 (28.91)
 -- Corning  'B'                                     NT   X2:14.59        
     1) Jigar Maisuria SO               2) Winston Wu FR                  
     3) Mark Hong FR                    4) Jonathan Farin SR              
                  35.51     1:15.56 (40.05)     1:47.91 (32.35)     2:14.59 (26.68)
 -- Chenango Valley  'B'                        2:29.05   X2:28.70        
     1) Dominick Lattanze JR            2) Elijah Sanford FR              
     3) Holden David FR                 4) Tantawat Jampar FR             
                  31.74     1:11.99 (40.25)     2:01.78 (49.79)     2:28.70 (26.92)
 -- Waverly  'B'                                     NT   X2:29.72        
     1) Jace Sindoni FR                 2) Finn Williams 8                
     3) Simon Stevens JR                4) Brayden Hurd SO                
                  38.74     1:18.30 (39.56)     2:00.55 (42.25)     2:29.72 (29.17)
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:   1:43.38   1/23/2021 Ryan McNutt, Corning                       
 Pool Record:   1:43.38   1/23/2021 Ryan McNutt, Corning                       
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tyler Schultz       SO CV                   1:50.75    1:46.91         20  
                  24.14       51.00 (26.86)     1:19.18 (28.18)     1:46.91 (27.73)
  2 Alexander Villegas  JR Horseheads           1:56.21    1:55.15         17  
                  26.52       56.10 (29.58)     1:25.90 (29.80)     1:55.15 (29.25)
  3 Aiden Spoors        JR Corning              2:00.21    1:57.77         16  
                  25.88       55.18 (29.30)     1:26.58 (31.40)     1:57.77 (31.19)
  4 Liam Wright         SO Waverly              2:01.05    1:59.95         15  
                  26.35       56.84 (30.49)     1:28.33 (31.49)     1:59.95 (31.62)
  5 Robert Bael         SR Ithaca               2:05.50    2:01.81         14  
                  27.22       58.23 (31.01)     1:29.98 (31.75)     2:01.81 (31.83)
  6 Andrew Wood         SO Horseheads           2:06.16    2:03.43         13  
                  28.28       58.58 (30.30)     1:30.70 (32.12)     2:03.43 (32.73)
  7 Devin Sullivan      FR Horseheads           2:11.82    2:09.96         12  
                1:02.76   2:09.96 (1:07.20)                                        
  8 Aidan Clark          8 Corning              2:13.70    2:13.38         11  
                  29.89     1:03.55 (33.66)     1:39.20 (35.65)     2:13.38 (34.18)
  9 Lance Bahantka      JR Elmira               2:13.53    2:15.67          9  
                  30.57     1:04.95 (34.38)     1:42.67 (37.72)     2:15.67 (33.00)
 10 Dominick Miller     SR Horseheads           2:18.81    2:15.81          7  
                  31.52     1:06.91 (35.39)     1:43.27 (36.36)     2:15.81 (32.54)
 11 Louis Ferratella    SO Corning                   NT    2:19.71          6  
                  30.37     1:05.68 (35.31)     1:42.22 (36.54)     2:19.71 (37.49)
 12 Brendan Klimemt     FR CV                   2:21.70    2:21.69          5  
                  31.94     1:07.37 (35.43)     1:45.73 (38.36)     2:21.69 (35.96)
 13 Fenner Sisson       JR CV                   2:25.24    2:23.98          4  
                  31.98     1:08.58 (36.60)     1:46.14 (37.56)     2:23.98 (37.84)
 14 Jack Casper         FR Corning              2:27.48    2:28.80          3  
                  31.98     1:09.84 (37.86)   2:28.80 (1:18.96)                    
 15 Brayden Hurd        SO Waverly              2:53.82    2:37.03          2  
                  32.49     1:11.20 (38.71)     1:54.07 (42.87)     2:37.03 (42.96)
 16 Elijah Sanford      FR CV                   2:45.08    2:47.10          1  
                  35.48     1:15.49 (40.01)     1:59.91 (44.42)     2:47.10 (47.19)
 17 Simon Stevens       JR Waverly              3:06.32    3:02.15        
                  36.72     1:19.56 (42.84)     2:04.84 (45.28)     3:02.15 (57.31)
 -- Aaron Giardina      FR Corning                   NT   X2:38.48        
                  32.44     1:15.32 (42.88)     1:56.91 (41.59)     2:38.48 (41.57)
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record:   1:57.07  12/29/2018 Shoonhsin Li, Horseheads                   
 Pool Record:   1:57.07  12/29/2018 Shoonhsin Li, Horseheads                   
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Oscar Williams      JR Waverly              2:13.66    2:06.44         20  
                  25.82       55.82 (30.00)     1:35.17 (39.35)     2:06.44 (31.27)
  2 David Guan          SR Ithaca               2:11.51    2:11.72         17  
                  27.54     1:03.03 (35.49)     1:39.60 (36.57)     2:11.72 (32.12)
  3 Alex Peng           SO Corning              2:22.28    2:19.47         16  
                  30.34     1:07.19 (36.85)     1:48.52 (41.33)     2:19.47 (30.95)
  4 Ryan Kang           JR Corning              2:20.19    2:20.14         15  
                  30.62     1:08.26 (37.64)     1:49.01 (40.75)     2:20.14 (31.13)
  5 Marvin Reimsnyder   FR Corning              2:31.02    2:27.50         14  
                  32.08     1:06.67 (34.59)     1:55.65 (48.98)     2:27.50 (31.85)
  6 Zachary Adams       JR Ithaca               2:26.15    2:27.74         13  
                  30.43     1:08.35 (37.92)     1:53.88 (45.53)     2:27.74 (33.86)
  7 Kegan Monahan        8 Horseheads           2:27.76    2:27.89         12  
                  31.45     1:07.29 (35.84)     1:54.09 (46.80)     2:27.89 (33.80)
  8 Aidan Schooley      JR Horseheads           2:30.34    2:28.66         11  
                  32.59     1:12.46 (39.87)     1:54.35 (41.89)     2:28.66 (34.31)
  9 James Fedele        SO Horseheads           2:30.80    2:30.81          9  
                  32.25     1:09.37 (37.12)     1:57.07 (47.70)     2:30.81 (33.74)
 10 Ivan Chen           JR Ithaca               2:35.74    2:32.75          7  
                  30.43     1:10.85 (40.42)     1:54.26 (43.41)     2:32.75 (38.49)
 11 Jonah Rice          JR CV                   2:25.69    2:33.41          6  
                  31.35     1:11.41 (40.06)     1:57.78 (46.37)     2:33.41 (35.63)
 12 Mark Hong           FR Corning              2:46.16    2:41.78          5  
                  34.50     1:18.43 (43.93)     2:04.46 (46.03)     2:41.78 (37.32)
 13 Finn Williams        8 Waverly              2:47.46    2:43.04          4  
                  35.05     1:18.50 (43.45)     2:06.15 (47.65)     2:43.04 (36.89)
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:   21.29  12/28/2019 Mike Atanasoff, Waverly                      
 Pool Record:   21.29  12/28/2019 Mike Atanasoff, Waverly                      
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan McNutt         SR Corning                21.43      21.44         20  
  2 Jerrell Sackett     JR Waverly                22.01      21.48         17  
  3 Cullin Cole         JR Horseheads             21.83      21.76         16  
  4 Emmett Hanson       SR Horseheads             22.57      21.93         15  
  5 Ryan Clark          SO Waverly                23.23      22.62         14  
  6 Ryan Bascom         JR Ithaca                 23.17      23.33         13  
  7 Wesley Taft         SR Elmira                 23.59      23.68         12  
  8 Nishant Lahiri      JR Corning                24.11      23.72         11  
  9 Andrew Schrage      SR Horseheads             24.24      23.97          9  
 10 Finnegan Buckley    SR Ithaca                 25.07      24.70          7  
 11 Andrew Degnan       JR Elmira                    NT      24.72          6  
 12 Fin Dolaway         SO CV                     25.24      25.02          5  
 13 Aidan Wilken        JR Corning                24.37      25.33          4  
 14 Noah MCCauley       SR Horseheads             25.95      25.50          3  
 15 Sheldon Huddleston  JR Waverly                26.59      25.64          2  
 16 Issei Nishii-Kim    FR Ithaca                 26.74      26.49          1  
 17 Gavin Shoemaker     JR Elmira                 26.92      26.60        
 18 Dominick Lattanze   JR CV                     27.06      26.68        
 19 Gabe Tallant        FR CV                     26.63      26.72        
 20 Jonathan Farin      SR Corning                26.24      27.01        
 21 Nate Peters         FR Waverly                28.60      27.85        
 22 Tantawat Jampar     FR CV                     28.46      28.13        
 23 Lincoln Patterson   FR CV                     34.86     x39.84        
 24 Alden Moore         FR Ithaca                 37.93      40.32        
 -- Jan Mayoras         SO Elmira                    NT     X26.40        
 -- Liam Gill           FR Corning                27.29     X27.48        
 -- Lucas Allington     JR Horseheads             28.86     X27.66        
 -- Kegan Kent          FR Horseheads             30.19     X28.58        
 -- Liam Kane           FR Horseheads             30.34     X28.77        
 -- Deric Singer        FR CV                     29.27     X28.94        
 -- Nathan DeWeese      SO Horseheads             30.84     X29.02        
 -- Alexander Lotocky   FR Horseheads             30.89     X30.14        
 -- Mark Sierzant       SO Corning                30.23     X30.20        
 -- Winston Wu          FR Corning                30.97     X30.35        
 -- Drake Ernst         FR Horseheads             30.08     X31.10        
 -- Michael Battisti    JR CV                     34.64     X33.71        
 -- Zxander Gabriel     FR Elmira                    NT     X33.73        
 -- Jace-Thomas Barr     8 Elmira                 34.86     X34.46        
 -- Aiden Mckibbin      SO Elmira                 35.16     X35.98        
 -- Donovan Williams    FR Elmira                 36.94     X38.18        
 -- Jacob Rose          SR Elmira                 23.62        DFS        
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
 Meet Record:   612.10        2016 Jordan Klym, Maine- Endwell                 
 Pool Record:   612.10        2016 Jordan Klym, Maine- Endwell                 
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aaron Verkleeren    SR Horseheads            271.65     480.05         20  
  2 Creed Hackett       SO Elmira                273.55     472.15         17  
  3 Joshua Scibek       SR Horseheads            264.60     464.85         16  
  4 Taigan McCarey      JR Corning               230.95     338.60         15  
  5 Brenden Jardin-Ree  FR Corning               218.75     327.75         14  
  6 Cooper Taft         SO Elmira                185.45     216.70         13  
  7 Miles Twomey        FR Horseheads            206.55     169.50         12  
  8 Peter Boris         SO Horseheads            107.20     152.75         11  
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record:   51.75  12/29/2018 Shoonhsin Li, Horseheads                     
 Pool Record:   51.75  12/29/2018 Shoonhsin Li, Horseheads                     
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shoonfon Li         SO Horseheads             54.47      53.75         20  
                  25.29       53.75 (28.46)                                        
  2 Kaden Wheeler       SR Waverly                55.56      53.97         17  
                  24.68       53.97 (29.29)                                        
  3 Jacob Rose          SR Elmira                 54.70      55.59         16  
                  25.62       55.59 (29.97)                                        
  4 Spencer Hwang-Gedd  SO Ithaca                 56.94      57.32         15  
                  25.97       57.32 (31.35)                                        
  5 Andrew Schrage      SR Horseheads           1:00.53      58.41         14  
                  26.61       58.41 (31.80)                                        
  6 Amir Sadykov        SO CV                   1:04.32      58.55         13  
                  27.05       58.55 (31.50)                                        
  7 Nishant Lahiri      JR Corning              1:02.03    1:01.73         12  
                  28.21     1:01.73 (33.52)                                        
  8 Bryson Wood         SR Horseheads           1:08.04    1:04.81         11  
                  28.99     1:04.81 (35.82)                                        
  9 Thai Tran           FR Horseheads           1:06.59    1:06.79          9  
                  29.89     1:06.79 (36.90)                                        
 10 Louis Ferratella    SO Corning              1:05.40    1:07.29          7  
                  30.97     1:07.29 (36.32)                                        
 11 Charles Lovell      JR Elmira               1:11.87    1:13.61          6  
                  33.49     1:13.61 (40.12)                                        
 12 Michael Taylor      SO Elmira               1:26.36    1:25.47          5  
                  38.27     1:25.47 (47.20)                                        
 13 Jigar Maisuria      SO Corning                   NT    1:29.22          4  
                  38.28     1:29.22 (50.94)                                        
 14 Simon Stevens       JR Waverly              1:51.93    1:47.94          3  
                  46.95   1:47.94 (1:00.99)                                        
 -- Brenden Jardin-Ree  FR Corning              1:21.87         DQ        
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:   46.64   1/23/2021 Ryan McNutt, Corning                         
 Pool Record:   46.64   1/23/2021 Ryan McNutt, Corning                         
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan McNutt         SR Corning                46.49      46.79         20  
                  22.49       46.79 (24.30)                                        
  2 Cullin Cole         JR Horseheads             47.70      47.33         17  
                  22.69       47.33 (24.64)                                        
  3 Tyler Schultz       SO CV                     50.13      48.14         16  
                  23.05       48.14 (25.09)                                        
  4 Emmett Hanson       SR Horseheads             48.36      48.20         15  
                  23.23       48.20 (24.97)                                        
  5 Ryan Bascom         JR Ithaca                 51.39      52.44         14  
                  25.24       52.44 (27.20)                                        
  6 Andrew Degnan       JR Elmira                 53.16      52.94         13  
                  25.91       52.94 (27.03)                                        
  7 Finnegan Buckley    SR Ithaca                 53.07      53.82         12  
                  25.69       53.82 (28.13)                                        
  8 Fin Dolaway         SO CV                     55.00      55.01         11  
                  26.25       55.01 (28.76)                                        
  9 Noah MCCauley       SR Horseheads             57.38      56.35          9  
                  26.52       56.35 (29.83)                                        
 10 Aidan Wilken        JR Corning                56.02      56.95          7  
                  26.79       56.95 (30.16)                                        
 11 Dominick Scott      SO CV                     58.25      57.85          6  
                  27.47       57.85 (30.38)                                        
 12 Sheldon Huddleston  JR Waverly              1:00.60      59.09          5  
                  28.81       59.09 (30.28)                                        
 13 Kiran Gulati        FR Horseheads             58.04      59.18          4  
                  27.31       59.18 (31.87)                                        
 14 Gavin Shoemaker     JR Elmira                 59.83    1:00.13          3  
                  28.28     1:00.13 (31.85)                                        
 15 Jonathan Farin      SR Corning              1:00.50    1:00.43          2  
                  28.25     1:00.43 (32.18)                                        
 16 Gabe Tallant        FR CV                   1:02.47    1:00.87          1  
                  29.50     1:00.87 (31.37)                                        
 17 Liam Gill           FR Corning              1:01.54    1:02.35        
                  28.52     1:02.35 (33.83)                                        
 18 Nate Peters         FR Waverly              1:07.37    1:03.89        
                  30.11     1:03.89 (33.78)                                        
 19 Charles Murphy      SO Elmira               1:04.63    1:06.39        
                  31.51     1:06.39 (34.88)                                        
 20 Caleb Ovedovitz     SR Waverly              1:22.57    1:22.46        
                  37.89     1:22.46 (44.57)                                        
 21 Alden Moore         FR Ithaca               1:43.93    1:33.47        
                  44.22     1:33.47 (49.25)                                        
 -- Aidan Cavanaugh     JR CV                   1:03.74   X1:02.10        
                  29.63     1:02.10 (32.47)                                        
 -- Lucas Allington     JR Horseheads           1:04.47   X1:03.29        
                  29.81     1:03.29 (33.48)                                        
 -- Kegan Kent          FR Horseheads           1:04.64   X1:03.96        
                  30.87     1:03.96 (33.09)                                        
 -- Nathan DeWeese      SO Horseheads           1:10.09   X1:06.53        
                  31.73     1:06.53 (34.80)                                        
 -- Alexander Lotocky   FR Horseheads           1:12.16   X1:07.38        
                  32.44     1:07.38 (34.94)                                        
 -- Drake Ernst         FR Horseheads           1:09.75   X1:07.94        
                  34.63     1:07.94 (33.31)                                        
 -- Mark Sierzant       SO Corning              1:15.08   X1:08.61        
                  31.82     1:08.61 (36.79)                                        
 -- Tantawat Jampar     FR CV                   1:08.45   X1:08.66        
                  33.01     1:08.66 (35.65)                                        
 -- Kyle Santi          SO CV                   1:10.11   X1:10.66        
                  31.73     1:10.66 (38.93)                                        
 -- Holden David        FR CV                   1:13.25   X1:12.48        
                  34.38     1:12.48 (38.10)                                        
 -- Patrick Wilken      FR Corning              1:15.96   X1:13.37        
                  34.31     1:13.37 (39.06)                                        
 -- Jace-Thomas Barr     8 Elmira                    NT   X1:17.27        
 -- Michael Battisti    JR CV                   1:22.04   X1:21.19        
                  37.15     1:21.19 (44.04)                                        
 -- Donovan Williams    FR Elmira               1:32.55   X1:30.97        
                  43.25     1:30.97 (47.72)                                        
 -- Lincoln Patterson   FR CV                   1:27.89   X1:38.85        
                  45.30     1:38.85 (53.55)                                        
 -- Deric Singer        FR CV                   1:09.04        XDQ        
                  30.52          DQ (35.64)                                        
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record:   4:45.99        2016 Joe Koch, Lansing                          
 Pool Record:   4:40.29        2014 Joe Koch, Lansing                          
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alexander Villegas  JR Horseheads           5:22.65    5:19.03         20  
                  27.92       59.21 (31.29)     1:31.44 (32.23)     2:04.31 (32.87)
        2:38.05 (33.74)     3:11.25 (33.20)     3:43.80 (32.55)     4:15.55 (31.75)
        4:48.28 (32.73)     5:19.03 (30.75)                                        
  2 Robert Bael         SR Ithaca               5:29.25    5:20.03         17  
                  27.85       59.12 (31.27)     1:31.07 (31.95)     2:03.60 (32.53)
        2:36.38 (32.78)     3:09.34 (32.96)     3:42.36 (33.02)     4:15.32 (32.96)
        4:48.12 (32.80)     5:20.03 (31.91)                                        
  3 Aiden Spoors        JR Corning              5:23.13    5:20.26         16  
                  28.84       59.95 (31.11)     1:31.59 (31.64)     2:04.11 (32.52)
        2:36.86 (32.75)     3:10.05 (33.19)     3:43.49 (33.44)     4:16.76 (33.27)
        4:49.37 (32.61)     5:20.26 (30.89)                                        
  4 Liam Wright         SO Waverly              5:31.17    5:32.10         15  
                  28.06     1:00.40 (32.34)     1:33.15 (32.75)     2:06.55 (33.40)
        2:40.11 (33.56)     3:14.76 (34.65)     3:49.69 (34.93)     4:25.06 (35.37)
        4:59.67 (34.61)     5:32.10 (32.43)                                        
  5 Andrew Wood         SO Horseheads           5:34.98    5:40.11         14  
                  30.35     1:03.52 (33.17)     1:37.70 (34.18)     2:12.09 (34.39)
        2:47.43 (35.34)     3:22.43 (35.00)     3:57.06 (34.63)     4:32.79 (35.73)
        5:07.77 (34.98)     5:40.11 (32.34)                                        
  6 Jan Mayoras         SO Elmira               6:02.30    5:54.46         13  
                  29.76     1:04.57 (34.81)     1:39.94 (35.37)     2:16.39 (36.45)
        2:53.21 (36.82)     3:30.60 (37.39)     4:07.76 (37.16)     4:44.55 (36.79)
        5:21.69 (37.14)     5:54.46 (32.77)                                        
  7 Jonah Rice          JR CV                   5:48.69    5:54.82         12  
                  30.04     1:03.60 (33.56)     1:39.59 (35.99)     2:15.98 (36.39)
        2:52.89 (36.91)     3:30.15 (37.26)     4:07.39 (37.24)     4:44.68 (37.29)
        5:21.39 (36.71)     5:54.82 (33.43)                                        
  8 Aidan Clark          8 Corning              5:58.20    6:03.14         11  
                  30.89     1:05.72 (34.83)     1:42.08 (36.36)     2:19.19 (37.11)
        2:56.63 (37.44)     3:34.84 (38.21)     4:12.40 (37.56)     4:50.51 (38.11)
        5:28.02 (37.51)     6:03.14 (35.12)                                        
  9 Devin Sullivan      FR Horseheads           6:25.77    6:13.14          9  
                  31.85     1:08.69 (36.84)     1:46.93 (38.24)     2:25.31 (38.38)
        3:03.86 (38.55)     3:42.61 (38.75)   5:39.29 (1:56.68)     6:13.14 (33.85)
 10 Dominick Miller     SR Horseheads           6:27.27    6:15.03          7  
                  33.40     1:11.89 (38.49)     1:50.29 (38.40)     2:28.82 (38.53)
        3:08.00 (39.18)     3:47.40 (39.40)     4:26.31 (38.91)     5:04.80 (38.49)
        5:42.30 (37.50)     6:15.03 (32.73)                                        
 11 Finn Williams        8 Waverly              6:45.16    6:22.25          6  
                  31.31     1:08.29 (36.98)     1:46.96 (38.67)     2:26.69 (39.73)
        3:07.45 (40.76)     3:47.65 (40.20)     4:28.03 (40.38)     5:08.15 (40.12)
        5:47.60 (39.45)     6:22.25 (34.65)                                        
 12 Brendan Klimemt     FR CV                   6:27.74    6:22.32          5  
                  33.51     1:10.71 (37.20)     1:50.13 (39.42)     2:30.32 (40.19)
        3:09.76 (39.44)     3:49.81 (40.05)     4:29.35 (39.54)     5:08.43 (39.08)
        5:47.13 (38.70)     6:22.32 (35.19)                                        
 13 Fenner Sisson       JR CV                   6:32.25    6:25.65          4  
                  33.92     1:11.34 (37.42)     1:50.37 (39.03)     2:28.62 (38.25)
        3:08.35 (39.73)     3:48.22 (39.87)     4:28.37 (40.15)     5:08.37 (40.00)
        5:48.38 (40.01)     6:25.65 (37.27)                                        
 14 Jack Casper         FR Corning                   NT    6:29.91          3  
                  32.89     1:10.44 (37.55)     1:51.50 (41.06)     2:30.33 (38.83)
        3:11.85 (41.52)     3:51.90 (40.05)     4:34.22 (42.32)     5:14.67 (40.45)
        5:55.25 (40.58)     6:29.91 (34.66)                                        
 15 Lance Bahantka      JR Elmira               6:22.85    6:31.63          2  
                  31.90     1:08.74 (36.84)     1:48.20 (39.46)     2:28.19 (39.99)
        3:08.19 (40.00)     3:50.09 (41.90)     4:31.89 (41.80)     5:14.89 (43.00)
        5:55.61 (40.72)     6:31.63 (36.02)                                        
 16 Aaron Giardina      FR Corning              7:15.48    7:12.87          1  
                  33.77   1:56.66 (1:22.89)     2:41.00 (44.34)     3:26.50 (45.50)
        4:13.72 (47.22)     5:00.14 (46.42)     5:47.17 (47.03)     6:33.45 (46.28)
        7:13.26 (39.81)         7:12.87 ( )                                        
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record:   1:29.39  12/28/2019 Corning, Corning                           
                         R McNutt, C Bartone, R Liu, D Hursh               
 Pool Record:   1:29.39  12/28/2019 Corning, Corning                           
                         R McNutt, C Bartone, R Liu, D Hursh               
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waverly  'A'                                1:32.78    1:27.61         40  
     1) Jerrell Sackett JR              2) Ryan Clark SO                  
     3) Kaden Wheeler SR                4) Oscar Williams JR              
                  21.27       43.37 (22.10)     1:06.19 (22.82)     1:27.61 (21.42)
  2 Horseheads  'A'                             1:29.97    1:29.57         34  
     1) Emmett Hanson SR                2) Andrew Schrage SR              
     3) Alexander Villegas JR           4) Cullin Cole JR                 
                  22.17       45.77 (23.60)     1:08.95 (23.18)     1:29.57 (20.62)
  3 Corning  'A'                                1:34.13    1:33.43         32  
     1) Nishant Lahiri JR               2) Ryan McNutt SR                 
     3) Aidan Wilken JR                 4) Aiden Spoors JR                
                  24.12       45.46 (21.34)     1:09.86 (24.40)     1:33.43 (23.57)
  4 Elmira  'A'                                 1:40.71    1:34.97         30  
     1) Jacob Rose SR                   2) Lance Bahantka JR              
     3) Gavin Shoemaker JR              4) Creed Hackett SO               
                  22.97       47.18 (24.21)     1:10.85 (23.67)     1:34.97 (24.12)
  5 Ithaca  'A'                                 1:37.46    1:35.00         28  
     1) Spencer Hwang-Geddes SO         2) Finnegan Buckley SR            
     3) David Guan SR                   4) Ryan Bascom JR                 
                  24.14       48.90 (24.76)     1:12.02 (23.12)     1:35.00 (22.98)
  6 Chenango Valley  'A'                        1:41.10    1:36.67         26  
     1) Tyler Schultz SO                2) Fin Dolaway SO                 
     3) Jonah Rice JR                   4) Amir Sadykov SO                
                  22.07       47.26 (25.19)     1:13.38 (26.12)     1:36.67 (23.29)
 -- Horseheads  'B'                             1:43.69   X1:42.57        
     1) Kiran Gulati FR                 2) Noah MCCauley SR               
     3) Devin Sullivan FR               4) Andrew Wood SO                 
                  25.84       50.64 (24.80)     1:16.47 (25.83)     1:42.57 (26.10)
 -- Waverly  'B'                                     NT   X1:48.35        
     1) Liam Wright SO                  2) Caleb Ovedovitz SR             
     3) Nate Peters FR                  4) Sheldon Huddleston JR          
                  25.14       53.17 (28.03)     1:23.25 (30.08)     1:48.35 (25.10)
 -- Corning  'B'                                     NT   X1:48.96        
     1) Louis Ferratella SO             2) Liam Gill FR                   
     3) Aidan Clark 8                   4) Jonathan Farin SR              
                  27.31       54.94 (27.63)     1:22.29 (27.35)     1:48.96 (26.67)
 -- Elmira  'B'                                 2:07.74   X1:52.66        
     1) Cooper Taft SO                  2) Zxander Gabriel FR             
     3) Charles Murphy SO               4) Jan Mayoras SO                 
                  28.93       55.83 (26.90)     1:24.58 (28.75)     1:52.66 (28.08)
 -- Ithaca  'B'                                 1:44.00   X2:02.04        
     1) Alden Moore FR                  2) Issei Nishii-Kim FR            
     3) Ivan Chen JR                    4) Robert Bael SR                 
                  38.08     1:04.81 (26.73)     1:32.26 (27.45)     2:02.04 (29.78)
 -- Chenango Valley  'B'                        2:27.60   X2:14.43        
     1) Holden David FR                 2) Michael Battisti JR            
     3) Joe Paugh FR                    4) Lincoln Patterson FR           
                  34.62     1:08.69 (34.07)     1:44.78 (36.09)     2:14.43 (29.65)
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record:   53.88        2016 Kenyon Winkky, Horseheads                    
 Pool Record:   53.29        2012 Ronan Corgel, Lansing                        
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shoonfon Li         SO Horseheads             55.24      54.59         20  
                  26.57       54.59 (28.02)                                        
  2 Spencer Hwang-Gedd  SO Ithaca               1:00.11      59.99         17  
                  28.43       59.99 (31.56)                                        
  3 Bryson Wood         SR Horseheads           1:02.18    1:02.58         16  
                  30.15     1:02.58 (32.43)                                        
  4 Alex Peng           SO Corning              1:05.05    1:05.96         15  
                  32.06     1:05.96 (33.90)                                        
  5 James Fedele        SO Horseheads           1:07.34    1:07.60         14  
                  32.91     1:07.60 (34.69)                                        
  6 Marvin Reimsnyder   FR Corning              1:09.56    1:07.77         13  
                  32.73     1:07.77 (35.04)                                        
  7 Dominick Scott      SO CV                   1:08.86    1:08.34         12  
                  32.99     1:08.34 (35.35)                                        
  8 Dominick Lattanze   JR CV                   1:12.19    1:09.78         11  
                  33.65     1:09.78 (36.13)                                        
  9 Kegan Monahan        8 Horseheads           1:07.59    1:10.96          9  
                  32.83     1:10.96 (38.13)                                        
 10 Issei Nishii-Kim    FR Ithaca               1:13.25    1:11.71          7  
                  35.05     1:11.71 (36.66)                                        
 11 Aidan Cavanaugh     JR CV                   1:16.18    1:16.47          6  
 12 Charles Murphy      SO Elmira                    NT    1:17.51          5  
                  37.90     1:17.51 (39.61)                                        
 13 Jigar Maisuria      SO Corning              1:15.17    1:18.18          4  
                  37.19     1:18.18 (40.99)                                        
 14 Charles Lovell      JR Elmira               1:20.59    1:19.41          3  
                  38.80     1:19.41 (40.61)                                        
 15 Zxander Gabriel     FR Elmira               1:32.63    1:24.81          2  
                  41.64     1:24.81 (43.17)                                        
 16 Jace Sindoni        FR Waverly              1:26.42    1:30.16          1  
 17 Brayden Hurd        SO Waverly                   NT    1:44.05        
                  48.33     1:44.05 (55.72)                                        
 18 Caleb Ovedovitz     SR Waverly              2:05.85    1:49.73        
                  51.17     1:49.73 (58.56)                                        
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record:   57.47   1/23/2021 Callen Bartone, Corning                      
 Pool Record:   57.47   1/23/2021 Callen Bartone, Corning                      
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keagen Winkky       SR Horseheads           1:01.90    1:01.99         20  
                  28.60     1:01.99 (33.39)                                        
  2 David Guan          SR Ithaca               1:03.75    1:04.63         17  
                  29.57     1:04.63 (35.06)                                        
  3 Amir Sadykov        SO CV                   1:06.27    1:04.80         16  
                  30.60     1:04.80 (34.20)                                        
  4 Wesley Taft         SR Elmira               1:10.52    1:08.63         15  
                  31.24     1:08.63 (37.39)                                        
  5 Aidan Schooley      JR Horseheads           1:10.79    1:10.41         14  
                  32.74     1:10.41 (37.67)                                        
  6 Ryan Kang           JR Corning              1:12.23    1:12.47         13  
                  33.75     1:12.47 (38.72)                                        
  7 Zachary Adams       JR Ithaca               1:11.53    1:13.36         12  
                  33.99     1:13.36 (39.37)                                        
  8 Thai Tran           FR Horseheads           1:14.70    1:15.17         11  
                  34.81     1:15.17 (40.36)                                        
  9 Kiran Gulati        FR Horseheads           1:15.84    1:16.22          9  
                  35.65     1:16.22 (40.57)                                        
 10 Ivan Chen           JR Ithaca               1:16.90    1:16.35          7  
                  35.34     1:16.35 (41.01)                                        
 11 Mark Hong           FR Corning              1:19.90    1:18.51          6  
                  36.69     1:18.51 (41.82)                                        
 12 Kyle Santi          SO CV                   1:21.92    1:23.52          5  
                  38.43     1:23.52 (45.09)                                        
 13 Elijah Sanford      FR CV                   1:27.17    1:30.38          4  
                  43.30     1:30.38 (47.08)                                        
 14 Winston Wu          FR Corning              1:33.57    1:36.40          3  
                  45.29     1:36.40 (51.11)                                        
 15 Holden David        FR CV                   1:37.79    1:36.68          2  
                  45.66     1:36.68 (51.02)                                        
 16 Patrick Wilken      FR Corning                   NT    1:36.81          1  
                  44.55     1:36.81 (52.26)                                        
 -- Liam Kane           FR Horseheads           1:26.32   X1:23.68        
                  38.60     1:23.68 (45.08)                                        
 -- Michael Taylor      SO Elmira               1:18.63         DQ        
                  36.10          DQ (43.15)                                        
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record:   3:15.68   1/23/2021 Corning, Corning                           
                         D Hursh, R McNutt, O Fisher, C Bartone            
 Pool Record:   3:15.68   1/23/2021 Corning, Corning                           
                         D Hursh, R McNutt, O Fisher, C Bartone            
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waverly  'A'                                3:30.63    3:15.20         40  
     1) Jerrell Sackett JR              2) Ryan Clark SO                  
     3) Kaden Wheeler SR                4) Oscar Williams JR              
                  22.84       47.89 (47.89)     1:11.28 (23.39)     1:37.12 (49.23)
        2:00.07 (22.95)     2:26.89 (49.77)     2:49.42 (22.53)     3:15.20 (48.31)
  2 Horseheads  'A'                             3:18.58    3:22.93         34  
     1) Emmett Hanson SR                2) Alexander Villegas JR          
     3) Keagen Winkky SR                4) Shoonfon Li SO                 
                  23.26       48.01 (48.01)     1:12.13 (24.12)     1:39.19 (51.18)
        2:04.70 (25.51)     2:33.54 (54.35)     2:56.89 (23.35)     3:22.93 (49.39)
  3 Corning  'A'                                3:31.72    3:32.62         32  
     1) Aiden Spoors JR                 2) Ryan McNutt SR                 
     3) Alex Peng SO                    4) Ryan Kang JR                   
                  25.78       53.72 (53.72)     1:16.09 (22.37)     1:40.99 (47.27)
        2:07.51 (26.52)     2:36.42 (55.43)     3:03.60 (27.18)     3:32.62 (56.20)
  4 Chenango Valley  'A'                        3:38.03    3:34.37         30  
     1) Tyler Schultz SO                2) Fin Dolaway SO                 
     3) Dominick Scott SO               4) Amir Sadykov SO                
                  22.91       48.06 (48.06)     1:13.81 (25.75)     1:43.08 (55.02)
        2:10.65 (27.57)     2:41.56 (58.48)     3:06.73 (25.17)     3:34.37 (52.81)
  5 Elmira  'A'                                 3:40.89    3:39.05         28  
     1) Andrew Degnan JR                2) Creed Hackett SO               
     3) Lance Bahantka JR               4) Jacob Rose SR                  
                  26.38       54.23 (54.23)     1:19.57 (25.34)     1:49.24 (55.01)
        2:17.38 (28.14)     2:48.76 (59.52)     3:12.85 (24.09)     3:39.05 (50.29)
  6 Ithaca  'A'                                 3:28.70    3:56.19         26  
     1) Zachary Adams JR                2) Robert Bael SR                 
     3) Issei Nishii-Kim FR             4) Ivan Chen JR                   
                  26.56       56.92 (56.92)     1:24.30 (27.38)     1:55.08 (58.16)
        2:24.52 (29.44)   2:56.80 (1:01.72)     3:24.47 (27.67)     3:56.19 (59.39)
 -- Horseheads  'B'                             3:50.69   X3:54.66        
     1) Andrew Wood SO                  2) Bryson Wood SR                 
     3) Devin Sullivan FR               4) James Fedele SO                
                  28.55       58.70 (58.70)     1:25.86 (27.16)     1:56.50 (57.80)
        2:24.52 (28.02)     2:55.26 (58.76)     3:22.95 (27.69)     3:54.66 (59.40)
 -- Corning  'B'                                     NT   X4:12.05        
     1) Louis Ferratella SO             2) Liam Gill FR                   
     3) Jack Casper FR                  4) Aidan Clark 8                  
                  30.26   1:02.66 (1:02.66)     1:19.29 (16.63)   2:05.30 (1:02.64)
        2:35.76 (30.46)   3:11.02 (1:05.72)     3:39.55 (28.53)   4:12.05 (1:01.03)
 -- Waverly  'B'                                     NT   X4:13.17        
     1) Liam Wright SO                  2) Brayden Hurd SO                
     3) Nate Peters FR                  4) Sheldon Huddleston JR          
                  26.43       55.96 (55.96)     1:31.22 (35.26)   2:11.41 (1:15.45)
        2:41.29 (29.88)   3:15.14 (1:03.73)     3:42.77 (27.63)     4:13.17 (58.03)
 -- Elmira  'B'                                 4:44.61   X4:19.84        
     1) Cooper Taft SO                  2) Gavin Shoemaker JR             
     3) Michael Taylor SO               4) Charles Lovell JR              
                  32.08   1:10.00 (1:10.00)     1:38.45 (28.45)   2:11.12 (1:01.12)
        2:41.19 (30.07)   3:14.69 (1:03.57)     3:33.35 (18.66)   4:19.84 (1:05.15)
 -- Chenango Valley  'B'                        4:35.23   X4:20.40        
     1) Deric Singer FR                 2) Fenner Sisson JR               
     3) Brendan Klimemt FR              4) Aidan Cavanaugh JR             
                  30.80   1:12.09 (1:12.09)     1:36.89 (24.80)     2:11.77 (59.68)
        2:43.00 (31.23)   3:17.29 (1:05.52)     3:48.42 (31.13)   4:20.40 (1:03.11)