Waverly Invitational - 9/13/2019 to 9/14/2019                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chenango Valley  'A'                              2:00.30    1:57.77   40  
     1) Bucci, Mikayla SO               2) Rice, Lindsey A SO             
     3) Beck, Jenna 8                   4) Whidden, Tori C JR             
  2 Maine-Endwell  'A'                                1:57.99    2:00.47   34  
     1) Guilfoyle, Shannon G JR         2) Krise, Leah FR                 
     3) Pignatelli, Maria L SO          4) Morgus, Ashley N JR            
  3 Norwich  'A'                                      1:58.88    2:01.01   32  
     1) Blaisure, Kaitlyn JR            2) Revoir, Riley SR               
     3) Winter, Margie SR               4) Carlson, Angela JR             
  4 Corning  'A'                                      2:02.67    2:01.86   30  
     1) Levine, Alina I SO              2) Hilker, Lucy R SR              
     3) McKane, Angelina P 8            4) Palmesano, Leah M SR           
  5 Elmira-Notre Dame  'A'                                 NT    2:07.88   28  
     1) O'Brien, Allie R FR             2) Gillette, MacKenzie M JR       
     3) Rogers, Caroline R SR           4) Welliver, Alexandra K JR       
  6 Waverly  'A'                                      2:08.38    2:11.17   26  
     1) Benjamin, Lourden SO            2) Vascoe, Delaney SO             
     3) Sharpsteen, Willow SO           4) Whitley, Maggie JR             
  7 Chenango Valley  'B'                              2:14.18    2:11.20   24  
     1) McEnaney, Tessa FR              2) Potenziano, Kendra JR          
     3) Bush, Sarah SO                  4) Capers, Gabby SO               
  8 Southern Cayuga  'A'                              2:09.49    2:13.49   22  
  9 Maine-Endwell  'B'                                2:19.88    2:15.91   18  
     1) Tracy, Brooke SR                2) Ciaravino, Grace A SO          
     3) Calleo, Gabriella SR            4) Kasmarcik, Angella SR          
 10 Norwich  'B'                                      2:19.91    2:20.93   14  
     1) Shattuck, Haley SR              2) Whaley, Adyson SO              
     3) Strauch, Aurora 8               4) Natoli, Abigail JR             
 11 Union Endicott  'A'                               2:17.44    2:21.72   12  
     1) Senger, Marissa SR              2) Kneer, Lauren FR               
     3) Gill-Martiny, Lily M FR         4) Mackay, Jenna SR               
 12 Union Endicott  'B'                                    NT    2:46.17   10  
     1) Gannon, Lillian SR              2) Basile, Chloe 8                
     3) Haskett, Johnny 8               4) Kunkel, Sarah FR               
 -- Chenango Valley  'C'                              2:29.11   X2:26.60  
     1) Wood, Alaina SO                 2) DiLuzio, Nicola JR             
     3) Rice, Elizabeth SR              4) Craig, Aubrey SR               
 -- Waverly  'B'                                           NT   X2:47.18  
     1) Burnett, Luci SR                2) Bunke, Nicole JR               
     3) VanDyke, Josie FR               4) Smith, Rachel JR               
 -- Corning  'B'                                           NT         DQ  
     1) Coluccio, Kaitlyn JR            2) Hauptman, Camryn E SO          
     3) Schack, Hayle L SR              4) Bansil, Amanda SO              
 -- Southern Cayuga  'B'                                   NT        XDQ  
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fetterman, Logan A        SR Chenango Valley      2:15.65    2:12.21   20  
  2 O'Brien, Allie R          FR E-Notre Dame              NT    2:13.60   17  
  3 Hansen, Abigail           SO Norwich              2:25.99    2:15.35   16  
  4 Trumino, Emma L           SR Chenango Valley      2:19.90    2:15.49   15  
  5 Burton, Emerson           SR Norwich              2:17.54    2:20.01   14  
  6 Mohn, Melanie L           SR Maine-Endwell        2:20.55    2:20.89   13  
  7 Sharpsteen, Willow        SO Waverly              2:20.17    2:21.65   12  
  8 Peters, Kara A             8 Corning              2:22.32    2:21.71   11  
  9 Benjamin, Lourden         SO Waverly              2:13.49    2:22.21    9  
 10 Caufield, Kiely H         SR Corning              2:24.60    2:23.11    7  
 11 Blake, Emma K             JR Maine-Endwell        2:21.89    2:23.29    6  
 12 Rosenthal, Meadow         FR Norwich              2:25.99    2:24.18    5  
 13 Marian, Carolina T        SO Corning              2:28.50    2:24.32    4  
 14 Calleo, Gabriella         SR Maine-Endwell        2:31.22    2:25.58    3  
 15 Goodstal, Emily           SO Chenango Valley      2:24.70    2:25.72    2  
 16 Bain, Caitlyn M            8 Corning              2:32.00    2:32.29    1  
 17 Llewellyn, Julia           8 Norwich              2:30.99    2:32.69  
 18 Rule, Lilyan              FR UE                   2:37.53    2:36.83  
 19 Davis, Bridget            JR Southern Cayuga      3:10.00    2:50.52  
 20 Delahanty, April          FR UE                        NT    2:51.13  
 21 Frazier, Allison          JR Southern Cayuga      3:02.68    2:55.76  
 22 Shambo, Rachel            JR Waverly              3:02.61    3:00.85  
 23 Smith, Rachel             JR Waverly              2:48.51    3:02.85  
 24 Hastings, Bridget         JR Southern Cayuga      3:10.00    3:08.97  
 25 Gentry, Emma              JR Southern Cayuga      3:21.81    3:19.91  
 -- Finnegan, Regan           FR Oxford               2:22.22   X2:28.73  
 -- Potter, Jazmine           SR Norwich              2:47.54   X2:42.38  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKane, Angelina P         8 Corning              2:30.29    2:23.66   20  
  2 Whidden, Tori C           JR Chenango Valley      2:29.55    2:28.07   17  
  3 Rogers, Caroline R        SR E-Notre Dame              NT    2:29.21   16  
  4 Beck, Jenna                8 Chenango Valley      2:29.10    2:29.36   15  
  5 Hilker, Audra L           FR Corning              2:46.69    2:38.16   14  
  6 Guilfoyle, Shannon G      JR Maine-Endwell        2:36.99    2:38.76   13  
  7 Tracy, Brooke             SR Maine-Endwell        2:37.61    2:40.00   12  
  8 Bush, Sarah               SO Chenango Valley      2:43.08    2:40.26   11  
  9 Vascoe, Delaney           SO Waverly              2:37.12    2:41.03    9  
 10 Rejman, Molly             JR Southern Cayuga      2:34.20    2:42.03    7  
 11 Burroughs, Ellie          FR Southern Cayuga      2:53.01    2:45.13    6  
 12 Welliver, Alexandra K     JR E-Notre Dame              NT    2:45.66    5  
 13 Strauch, Aurora            8 Norwich              2:46.08    2:46.55    4  
 14 Desisti, Sophia           FR Waverly              2:46.68    2:54.13    3  
 15 Olds, Tanner              SO Norwich              2:59.33    2:55.09    2  
 16 Shattuck, Haley           SR Norwich              2:51.72    2:56.74    1  
 17 Green, Taylor             SO Southern Cayuga      2:42.78    2:58.48  
 18 Dimock, Emily             SO Maine-Endwell        2:56.29    3:00.70  
 19 Revoir, Riley             SR Norwich              2:59.41    3:00.78  
 20 Gloss, Julia              SO Southern Cayuga      3:13.93    3:09.72  
 21 Haskett, Johnny            8 UE                        NT    3:14.55  
 22 Kneer, Lauren             FR UE                        NT    3:18.57  
 23 Dawe, Mackenzie           FR Maine-Endwell             NT    3:20.02  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Angela           JR Norwich                25.80      26.21   20  
  2 Beers, Sidney             SO Chenango Valley        26.59      26.23   17  
  3 Green, Brooke             JR Southern Cayuga        27.02      26.64   16  
  4 Morgus, Ashley N          JR Maine-Endwell          26.77      26.98   15  
  5 Winter, Margie            SR Norwich                25.50      27.15   14  
  6 Palmesano, Leah M         SR Corning                27.35      27.91   13  
  7 Potenziano, Kendra        JR Chenango Valley        27.90      27.92   12  
  8 Whitley, Maggie           JR Waverly                26.68      28.01   11  
  9 Spierling, Jessica        JR Maine-Endwell          28.59      28.36    9  
 10 Welliver, Alexandra K     JR E-Notre Dame              NT      28.41    7  
 11 Capers, Gabby             SO Chenango Valley        30.23      28.56    6  
 12 Ruland, Poppy             SO Corning                29.67      28.62    5  
 13 Levine, Alina I           SO Corning                28.85      29.01    4  
 14 Mackay, Jenna             SR UE                     27.73      29.06    3  
 15 McEnaney, Tessa           FR Chenango Valley        29.96      29.45    2  
 16 Senger, Marissa           SR UE                     29.27      30.32    1  
 17 Kasmarcik, Angella        SR Maine-Endwell          30.34      30.59  
 18 Marjanovic, Aleksandra    JR Corning                29.89      30.70  
 19 Callear, Mara             SR Waverly                31.06      30.87  
 20 Holland, Emma             SR UE                     32.99      31.57  
 21 Potter, Jazmine           SR Norwich                30.67      32.09  
 22 Meeker, Meagan            SO Corning                33.11      32.93  
 23 Richardson, Rachel        SR Southern Cayuga        33.41      34.22  
 23 Bunke, Nicole             JR Waverly                32.26      34.22  
 25 Palmer, Adrianna          FR Norwich                35.44      34.37  
 26 Paltrowitz, Anna          FR E-Notre Dame              NT      35.08  
 27 Sindoni, Alyssa           JR Waverly                34.85      35.13  
 28 LaFave, Kelsey            SR Southern Cayuga        36.13      36.93  
 29 Cornell, Aiyana           FR Southern Cayuga        43.28      43.65  
 -- Wood, Alaina              SO Chenango Valley        30.53     X29.25  
 -- Melozzi, Layla I          JR Corning                   NT     X29.44  
 -- SantaCroce, Olivia        FR Chenango Valley        35.54     X29.71  
 -- Bansil, Amanda            SO Corning                32.20     X31.10  
 -- Coluccio, Kaitlyn         JR Corning                31.27     X31.48  
 -- Durkee, Allyson           SR UE                        NT     X31.72  
 -- Calleo, Anna              SO Maine-Endwell          32.61     X32.41  
 -- Lomonaco, Logan           FR Chenango Valley        34.41     X32.77  
 -- Blewett, Cassondra        JR Chenango Valley        32.79     X32.80  
 -- Rinker, Kendall           SR Chenango Valley        34.08     X36.19  
 -- Frederick, Gabrielle      FR Maine-Endwell          37.50     X36.36  
 -- Lawson, K'Onna            FR UE                     43.40     X36.89  
 -- Woods, Brenna             SO UE                     38.87     X36.90  
 -- Miller, Rylie             SO Chenango Valley        37.92     X38.72  
 -- Pucci, Issabella          JR Norwich                42.45     X40.33  
 -- Metzger, Madeline         JR Maine-Endwell          48.99     X46.21  
 -- Reynolds, Caylee          SO Southern Cayuga           NT     X57.41  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Taylor J         SR Corning               192.40     418.80
  2 Beers, McKenna            SR Chenango Valley       178.65     409.35
  3 Rogers, Miranda           JR Chenango Valley       195.50     381.55
  4 Ciaravino, Grace A        SO Maine-Endwell             NP     362.35  
  5 Krise, Leah               FR Maine-Endwell             NP     297.00  
  6 Bessey, Taylor            SR UE                        NP     273.90  
  6 Herbert, Lakayla          SR UE                        NP     273.90  
  8 Ayers, Destini            SO Maine-Endwell             NP     252.50  
  9 VanDyke, Josie            FR Waverly                   NP     201.20  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pignatelli, Maria L       SO Maine-Endwell          59.25      58.84   20  
  2 McKane, Angelina P         8 Corning              1:04.23    1:02.37   17  
  3 Rice, Lindsey A           SO Chenango Valley      1:05.51    1:03.75   16  
  4 Rogers, Caroline R        SR E-Notre Dame              NT    1:05.97   15  
  5 Winter, Margie            SR Norwich              1:03.49    1:07.61   14  
  6 Gillette, MacKenzie M     JR E-Notre Dame              NT    1:08.75   13  
  7 Beck, Jenna                8 Chenango Valley      1:08.29    1:10.64   12  
  8 Sharpsteen, Willow        SO Waverly              1:10.23    1:10.76   11  
  9 Hilker, Lucy R            SR Corning              1:12.90    1:12.86    9  
 10 Calleo, Gabriella         SR Maine-Endwell        1:13.79    1:14.86    7  
 11 Bucci, Mikayla            SO Chenango Valley      1:24.60    1:16.35    6  
 12 Strauch, Aurora            8 Norwich              1:15.40    1:18.81    5  
 13 Nichols, Mackenzie        SO Waverly              1:22.43    1:20.19    4  
 14 Dimock, Emily             SO Maine-Endwell        1:23.60    1:25.94    3  
 15 Richeda, Olivia           FR Maine-Endwell        1:28.56    1:30.08    2  
 16 Olsen, Sara               JR Maine-Endwell        1:28.03    1:31.33    1  
 17 Haskett, Johnny            8 UE                        NT    1:38.30  
 18 Paltrowitz, Anna          FR E-Notre Dame              NT    1:39.60  
 -- Dawe, Mackenzie           FR Maine-Endwell             NT   X1:35.92  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beers, Sidney             SO Chenango Valley        59.57      57.19   20  
  2 Blaisure, Kaitlyn         JR Norwich              1:00.00      59.70   17  
  3 Morgus, Ashley N          JR Maine-Endwell          58.87      59.83   16  
  4 Fetterman, Logan A        SR Chenango Valley      1:01.40      59.87   15  
  5 Beers, McKenna            SR Chenango Valley      1:02.44      59.94   14  
  6 Carlson, Angela           JR Norwich                58.31    1:00.47   13  
  7 Burroughs, Ellie          FR Southern Cayuga      1:03.13    1:02.17   12  
  8 Palmesano, Leah M         SR Corning              1:01.70    1:02.33   11  
  9 Hansen, Abigail           SO Norwich              1:05.99    1:02.86    9  
 10 Gill-Martiny, Lily M      FR UE                   1:01.35    1:03.06    7  
 11 Spierling, Jessica        JR Maine-Endwell        1:04.12    1:03.47    6  
 12 Whitley, Maggie           JR Waverly                58.84    1:03.97    5  
 13 Ruland, Poppy             SO Corning              1:04.61    1:04.40    4  
 14 DiLuzio, Nicola           JR Chenango Valley      1:07.40    1:04.73    3  
 15 Hilker, Audra L           FR Corning              1:04.65    1:04.93    2  
 16 Mackay, Jenna             SR UE                   1:02.23    1:05.32    1  
 17 Llewellyn, Julia           8 Norwich              1:10.99    1:06.18  
 18 Hill, Mckenna C           JR Corning              1:09.97    1:06.58  
 19 Giordano, Lydia           SO Maine-Endwell        1:09.39    1:10.67  
 20 Davis, Bridget            JR Southern Cayuga      1:15.00    1:11.02  
 21 Durkee, Allyson           SR UE                        NT    1:12.12  
 22 Calleo, Anna              SO Maine-Endwell        1:12.46    1:12.55  
 23 Delahanty, April          FR UE                        NT    1:15.52  
 24 Burnett, Luci             SR Waverly              1:14.19    1:17.53  
 25 Daly, Violet              FR E-Notre Dame              NT    1:17.65  
 26 VanDyke, Josie            FR Waverly              1:32.73    1:19.00  
 27 Sindoni, Alyssa           JR Waverly              1:20.75    1:22.66  
 28 LaFave, Kelsey            SR Southern Cayuga      1:22.25    1:24.72  
 -- Capers, Gabby             SO Chenango Valley      1:08.29   X1:04.98  
 -- Wood, Alaina              SO Chenango Valley      1:09.03   X1:07.77  
 -- Natoli, Abigail           JR Norwich              1:12.52   X1:12.10  
 -- Koffij, Maya              FR Corning                   NT   X1:13.04  
 -- Blewett, Cassondra        JR Chenango Valley      1:18.79   X1:16.24  
 -- Craig, Aubrey             SR Chenango Valley      1:18.59   X1:16.39  
 -- Lomonaco, Logan           FR Chenango Valley      1:18.25   X1:16.54  
 -- Rice, Elizabeth           SR Chenango Valley      1:18.19   X1:16.78  
 -- Palmer, Adrianna          FR Norwich              1:24.82   X1:19.02  
 -- Coombs, Ashley            SO Norwich                   NT   X1:19.48  
 -- Frederick, Gabrielle      FR Maine-Endwell        1:29.20   X1:22.03  
 -- Metzger, Madeline         JR Maine-Endwell             NT   X1:41.47  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whidden, Tori C           JR Chenango Valley      5:55.55    5:48.11   20  
  2 Peters, Kara A             8 Corning              6:30.12    6:07.45   17  
  3 Green, Brooke             JR Southern Cayuga      5:56.31    6:07.52   16  
  4 Burton, Emerson           SR Norwich              6:13.71    6:16.99   15  
  5 Mohn, Melanie L           SR Maine-Endwell        5:56.78    6:20.96   14  
  6 Blake, Emma K             JR Maine-Endwell        6:36.85    6:25.74   13  
  7 Bain, Caitlyn M            8 Corning              6:41.88    6:28.71   12  
  8 Ciaravino, Grace A        SO Maine-Endwell        6:19.93    6:33.07   11  
  9 Callear, Mara             SR Waverly              6:28.21    6:36.23    9  
 10 Shattuck, Haley           SR Norwich              6:17.01    6:36.97    7  
 11 Rosenthal, Meadow         FR Norwich              6:30.99    6:40.97    6  
 12 Goodstal, Emily           SO Chenango Valley      6:41.44    6:41.30    5  
 13 Marian, Carolina T        SO Corning              6:42.50    6:43.17    4  
 14 Olds, Tanner              SO Norwich              6:47.66    6:53.13    3  
 15 Parks, Erica              SO E-Notre Dame              NT    7:07.84    2  
 16 Rule, Lilyan              FR UE                   7:25.84    7:16.03    1  
 17 Richardson, Rachel        SR Southern Cayuga      6:49.43    7:28.81  
 18 Basile, Chloe              8 UE                        NT    7:37.81  
 19 Burnett, Luci             SR Waverly              7:31.94    7:46.88  
 20 Smith, Rachel             JR Waverly              7:28.37    8:13.13  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maine-Endwell  'A'                                1:47.99    1:46.54   40  
     1) Krise, Leah FR                  2) Spierling, Jessica JR          
     3) Morgus, Ashley N JR             4) Pignatelli, Maria L SO         
  2 Chenango Valley  'A'                              1:50.24    1:47.05   34  
     1) Beers, Sidney SO                2) Beers, McKenna SR              
     3) Fetterman, Logan A SR           4) Potenziano, Kendra JR          
  3 Southern Cayuga  'A'                              1:48.21    1:49.85   32  
  4 Corning  'A'                                      1:52.95    1:55.20   30  
     1) Hilker, Lucy R SR               2) Ruland, Poppy SO               
     3) Roberts, Taylor J SR            4) Palmesano, Leah M SR           
  5 Norwich  'A'                                      1:58.99    1:57.77   28  
     1) Llewellyn, Julia 8              2) Strauch, Aurora 8              
     3) Burton, Emerson SR              4) Hansen, Abigail SO             
  6 Union Endicott  'A'                               1:57.89    1:59.04   26  
     1) Gill-Martiny, Lily M FR         2) Holland, Emma SR               
     3) Senger, Marissa SR              4) Mackay, Jenna SR               
  7 Chenango Valley  'B'                              2:00.73    1:59.94   24  
     1) Capers, Gabby SO                2) Bush, Sarah SO                 
     3) Wood, Alaina SO                 4) DiLuzio, Nicola JR             
  8 Waverly  'A'                                      2:00.60    2:00.33   22  
     1) Desisti, Sophia FR              2) Vascoe, Delaney SO             
     3) Sharpsteen, Willow SO           4) Nichols, Mackenzie SO          
  9 Maine-Endwell  'B'                                1:59.90    2:05.69   18  
     1) Calleo, Anna SO                 2) Calleo, Gabriella SR           
     3) Dimock, Emily SO                4) Blake, Emma K JR               
 10 Elmira-Notre Dame  'A'                                 NT    2:07.18   14  
     1) Daly, Violet FR                 2) Paltrowitz, Anna FR            
     3) Rogers, Caroline R SR           4) Welliver, Alexandra K JR       
 11 Norwich  'B'                                      2:07.99    2:09.28   12  
     1) Revoir, Riley SR                2) Olds, Tanner SO                
     3) Palmer, Adrianna FR             4) Potter, Jazmine SR             
 12 Corning  'B'                                           NT    2:19.66   10  
     1) Hill, Mckenna C JR              2) Marjanovic, Aleksandra JR      
     3) Marian, Carolina T SO           4) Peters, Kara A 8               
 13 Union Endicott  'B'                                    NT    2:21.22    8  
     1) Kunkel, Sarah FR                2) Rule, Lilyan FR                
     3) Lawson, K'Onna FR               4) Delahanty, April FR            
 14 Union Endicott  'C'                                    NT    2:26.20    6  
     1) Gannon, Lillian SR              2) Kneer, Lauren FR               
     3) Woods, Brenna SO                4) Haskett, Johnny 8              
 -- Southern Cayuga  'B'                                   NT   X2:18.60  
 -- Chenango Valley  'C'                              2:29.37   X2:21.34  
     1) Moore, Mackenzie SR             2) Craig, Aubrey SR               
     3) Rinker, Kendall SR              4) Miller, Rylie SO               
 -- Waverly  'B'                                           NT   X2:23.96  
     1) Sindoni, Alyssa JR              2) Bunke, Nicole JR               
     3) VanDyke, Josie FR               4) Shambo, Rachel JR              
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Allie R          FR E-Notre Dame              NT    1:06.32   20  
  2 Levine, Alina I           SO Corning              1:08.86    1:08.25   17  
  3 Trumino, Emma L           SR Chenango Valley      1:10.70    1:08.71   16  
  4 Guilfoyle, Shannon G      JR Maine-Endwell        1:11.52    1:09.34   15  
  5 Bucci, Mikayla            SO Chenango Valley      1:12.29    1:09.37   14  
  6 Blaisure, Kaitlyn         JR Norwich              1:08.48    1:10.18   13  
  7 Benjamin, Lourden         SO Waverly              1:06.38    1:12.48   12  
  8 Caufield, Kiely H         SR Corning              1:13.76    1:12.51   11  
  9 Nichols, Mackenzie        SO Waverly              1:18.11    1:16.39    9  
 10 McEnaney, Tessa           FR Chenango Valley      1:20.02    1:18.00    7  
 11 Green, Taylor             SO Southern Cayuga      1:13.68    1:18.41    6  
 12 Parks, Erica              SO E-Notre Dame              NT    1:19.68    5  
 13 Kasmarcik, Angella        SR Maine-Endwell        1:26.15    1:21.00    4  
 14 Olsen, Sara               JR Maine-Endwell        1:19.44    1:22.15    3  
 15 Giordano, Lydia           SO Maine-Endwell        1:24.55    1:23.05    2  
 16 Koffij, Maya              FR Corning              1:25.44    1:23.41    1  
 17 Natoli, Abigail           JR Norwich              1:22.98    1:24.11  
 18 Coluccio, Kaitlyn         JR Corning              1:23.64    1:25.39  
 19 Frazier, Allison          JR Southern Cayuga      1:26.59    1:32.52  
 20 Rice, Elizabeth           SR Chenango Valley      1:32.62    1:33.75  
 21 Shambo, Rachel            JR Waverly              1:31.75    1:35.38  
 22 Kunkel, Sarah             FR UE                        NT    1:37.16  
 23 Gannon, Lillian           SR UE                   1:42.19    1:39.23  
 24 Gentry, Emma              JR Southern Cayuga      1:39.94    1:39.75  
 25 Pucci, Issabella          JR Norwich                   NT    1:45.67  
 26 Hastings, Bridget         JR Southern Cayuga      1:30.00    1:46.85  
 -- Cornell, Aiyana           FR Southern Cayuga           NT        XDQ  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pignatelli, Maria L       SO Maine-Endwell        1:09.01    1:07.53   20  
  2 Rice, Lindsey A           SO Chenango Valley      1:10.05    1:09.62   17  
  3 Potenziano, Kendra        JR Chenango Valley      1:18.07    1:16.71   16  
  4 Hilker, Lucy R            SR Corning              1:18.21    1:17.57   15  
  5 Revoir, Riley             SR Norwich              1:17.30    1:20.94   14  
  6 DiLuzio, Nicola           JR Chenango Valley      1:24.99    1:21.18   13  
  7 Richeda, Olivia           FR Maine-Endwell        1:29.93    1:21.68   12  
  8 Bush, Sarah               SO Chenango Valley      1:23.08    1:22.18   11  
  9 Gillette, MacKenzie M     JR E-Notre Dame              NT    1:22.39    9  
 10 Tracy, Brooke             SR Maine-Endwell        1:20.87    1:22.86    7  
 11 Melozzi, Layla I          JR Corning              1:22.95    1:24.70    6  
 12 Vascoe, Delaney           SO Waverly              1:21.30    1:26.97    5  
 13 Whaley, Adyson            SO Norwich              1:37.25    1:28.48    4  
 14 Rejman, Molly             JR Southern Cayuga      1:32.19    1:29.46    3  
 15 Schack, Hayle L           SR Corning              1:30.29    1:29.67    2  
 16 Daly, Violet              FR E-Notre Dame              NT    1:30.02    1  
 17 Desisti, Sophia           FR Waverly                   NT    1:33.07  
 18 Gloss, Julia              SO Southern Cayuga      1:29.02    1:33.77  
 19 Hauptman, Camryn E        SO Corning              1:32.33    1:33.82  
 20 Kneer, Lauren             FR UE                        NT    1:40.05  
 -- Finnegan, Regan           FR Oxford               1:31.01   X1:28.48  
 -- SantaCroce, Olivia        FR Chenango Valley      1:46.60   X1:34.34  
 -- Basile, Chloe              8 UE                        NT         DQ  
 -- Bunke, Nicole             JR Waverly                   NT         DQ  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chenango Valley  'A'                              4:05.11    3:54.84   40  
     1) Beers, Sidney SO                2) Beck, Jenna 8                  
     3) Whidden, Tori C JR              4) Rice, Lindsey A SO             
  2 Norwich  'A'                                      4:10.99    4:11.82   32  
     1) Winter, Margie SR               2) Shattuck, Haley SR             
     3) Blaisure, Kaitlyn JR            4) Carlson, Angela JR             
  3 Corning  'A'                                      4:17.57    4:12.04   30  
     1) McKane, Angelina P 8            2) Peters, Kara A 8               
     3) Hilker, Audra L FR              4) Levine, Alina I SO             
  4 Maine-Endwell  'A'                                4:18.99    4:19.44   28  
     1) Spierling, Jessica JR           2) Ciaravino, Grace A SO          
     3) Guilfoyle, Shannon G JR         4) Mohn, Melanie L SR             
  5 Waverly  'A'                                      4:31.29    4:25.80   26  
     1) Nichols, Mackenzie SO           2) Callear, Mara SR               
     3) Benjamin, Lourden SO            4) Whitley, Maggie JR             
  6 Elmira-Notre Dame  'A'                                 NT    4:37.98   22  
     1) O'Brien, Allie R FR             2) Paltrowitz, Anna FR            
     3) Gillette, MacKenzie M JR        4) Parks, Erica SO                
  7 Union Endicott  'A'                                    NT    5:06.19   10  
     1) Rule, Lilyan FR                 2) Gannon, Lillian SR             
     3) Basile, Chloe 8                 4) Holland, Emma SR               
  8 Southern Cayuga  'A'                              4:00.12    5:16.26    8  
 -- Chenango Valley  'B'                              4:13.15   X4:06.95   34  
     1) Beers, McKenna SR               2) Fetterman, Logan A SR          
     3) Goodstal, Emily SO              4) Trumino, Emma L SR             
 -- Norwich  'B'                                      4:30.99   X4:29.78   24  
     1) Hansen, Abigail SO              2) Burton, Emerson SR             
     3) Llewellyn, Julia 8              4) Rosenthal, Meadow FR           
 -- Chenango Valley  'C'                                   NT   X4:47.90   18  
     1) Moore, Isabella SO              2) Blewett, Cassondra JR          
     3) Gorman, Sarah SO                4) Rinker, Kendall SR             
 -- Corning  'B'                                           NT   X4:48.18   14  
     1) Bain, Caitlyn M 8               2) Marjanovic, Aleksandra JR      
     3) Hill, Mckenna C JR              4) Meeker, Meagan SO              
 -- Maine-Endwell  'B'                                4:40.99   X4:54.68   12  
     1) Giordano, Lydia SO              2) Kasmarcik, Angella SR          
     3) Dimock, Emily SO                4) Tracy, Brooke SR               
 -- Waverly  'B'                                           NT   X5:39.50  
     1) Smith, Rachel JR                2) Burnett, Luci SR               
     3) Sindoni, Alyssa JR              4) Shambo, Rachel JR              
 -- Union Endicott  'B'                                    NT   X5:45.46    6  
     1) Kunkel, Sarah FR                2) Lawson, K'Onna FR              
     3) Woods, Brenna SO                4) Delahanty, April FR            
 -- Southern Cayuga  'B'                                   NT   X6:03.70